Sitodruk
Sitodruk to najstarsza i najtrwalsza metoda znakowania odzieży. Technika ta jest również najtańszą metodą druku (opłacalna już od około 30 szt.). Do druku za pomocą specjalnych sit wykorzystuje się farby wodne lub plastizole. Cena nadruku zależy od ilości użytych kolorów w projekcie, od wielkości nadruku oraz od nakładu. Projekt musi być identyczny dla całego nakładu, natomiast można zmieniać kolor odzieży i to nie wpływa na cenę. Są również możliwe do uzyskania efekty wypukłości czy farby w kolorze złotym i srebrnym. Standardowe pole zadruku do 35x50cm.


Druk foliami flex
Nadruki metodą flex to idealne rozwiązanie przy niskich nakładach. Nie ma żadnych dodatkowych kosztów związanych z np. przygotowaniem matryc czy zaprogramowaniem hafciarki. Nadają się do wykonywania na materiałach wykonanych z bawełny, poliestru, mieszanek bawełny i poliestru oraz poliestru i akrylu. Specjalne odmiany folii doskonale trzymają się również nylonu oraz materiałów rozciągliwych.

Nadruki flex polegają na wycięciu ze specjalnej folii wzoru po konturze (nanosimy tylko wzór, tłem jest np. koszulka) a następnie wgrzaniu jej w materiał. Nadruk jest gładki, nieprzezroczysty, w 100% kryje materiał na który został naniesiony.

Nadruki mogą być jedno i wielokolorowe. Użycie foli zapewnia, że naniesione wzory nie zblakną jak w prasowankach (nie mamy do czynienia z tuszem, więc podczas prania nie ma co się spłukać). Nadruki nie niszczą się, nie kruszą ani nie odpadają przy praniu do 60 stopni celcjusza


Druk foliami flok
Technika wykonania nadruków metodą flock jest prawie identyczna jak metodą flex. Różnica tkwi w materiale z jakiego są wykonane. Folia flock pokryta jest wiskozowym "meszkiem", który sprawia, że nadruk jest wypukły ponad koszulkę i bardzo miły w dotyku. Nadruki te można stosować na materiały bawełniane, bawełniane z dodatkiem poliestru lub poliestrowe. Tak samo jak w przypadku metody flex nadruk w 100% kryje materiał oraz jest wycinany po konturze.

Nadruki flock mogą być wielokolorowe, jednak poszczególne kolory nie mogą na siebie nachodzić. Nadruk jest tak samo trwały jak w przypadku folii flex, jednak należy pamiętać w przypadku jasnych kolorów, że meszek łapie podczas prania kłaczki z odzieży i szybko się brudzi.Druk cyfrowy
Druk cyfrowy bezpośredni (DTG) to najnowsza technologia zdobienia i znakowania odzieży. Ilość użytych kolorów w projekcie nie ma żadnego znaczenia, ponieważ nadruk wykonywany jest w pełnej kolorystyce CMYK (w przypadku kolorowych koszulek pod całością jest nakładany biały poddruk). Metoda najbardziej opłacalna przy niskich nakładach, ponieważ nie występują koszty przygotowalni. Cena nadruku zależy wyłącznie od jego wielkości oraz łącznego nakładu.
 


Sitodruk transferowy
Rozwój metod zdobień z wykorzystaniem sitodruku w ostatnich latach dość prężnie się rozwija umożliwiając tym samym dostosowanie oczekiwań klientów w postaci finalnego druku. Jedną z takich metod jest sitodruk transferowy oferowany przez naszą firmę. Sposób wykonywania nadruku w sitodruku transferowym nie różni się wiele od tradycyjnej metody druku lecz daje troszkę więcej możliwości zdobień produktów niż to się ma w przypadku sitodruku bezpośredniego a przy większych nakładach pozwala bardzo obniżyć jednostkowy koszt wykonania nadruku.

Metoda sitodruku transferowego polega na nanoszeniu farby plastizolowej na specjalny papier transferowy, który po wygrzaniu w wysokiej temperaturze daje możliwość naniesienia nadruku na produkt. Trwałość sitodruku transferowego jest identyczna jak w przypadku sitodruku bezpośredniego.

Poza oferowaniem metody sitodruku transferowego na finalnym produkcie, oferujemy naszym klientom również możliwość wykonania samych nadruków transferowych do samodzielnego wgrzania za pomocą prasy termotransferowej na gorąco co z całą pewnością przyspiesza i ułatwia kompleksową obsługę klientów ostatecznych. Owa oferta jest dość sporym ułatwieniem dla hurtowni BHP, salonów sportowych i agencji reklamowych gdzie obsługa stałych systematycznie powracających klientów umożliwia dokładne planowanie produkcji a tym samym zmniejszenie czasu realizacji zamówienia.


Sublimacja
Technika nadruków pozwalająca przenieść na materiały syntetyczne (poliester) dowolne grafiki oraz zdjęcia. Nadruki mogą być wielokolorowe, z przejściami tonalnymi i nie ma to żadnego wpływu na cenę, zależy ona wyłącznie od powierzchni nadruku.

Nadruki można wykonywać tylko na poliestrze więc jesteśmy ograniczeni do specjalnych do tego celu koszulek, najczęściej występujących w białym kolorze. Można wykonywać te nadruki również na innych jasnych kolorach, jednak mogą się pojawić przekłamania w kolorach nadruku.

W przypadku koszulek bawełnianych istnieje możliwość wykonania takiego nadruku na specjalnym podkładzie poliestrowym o powierzchni gładkiej (flex) lub z meszkiem (flock) i przygrzaniu go do koszulki. Podkłady te są jednak nieprzezroczyste i nie ma możliwości zgrania tła zadruku z kolorem koszulki. Dodatkowo grubość podkładów przy dużych powierzchniach powoduje pewien dyskomfort noszenia. Polecamy tę opcję raczej w przypadku skomplikowanych małych logo na piersi.

 

 

 

 

strona główna | nadruki | hafty | gadżety | odzież | odzież sportowa | galeria

Copyright 2014 - www.nadruk.net.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.                                                                                                                                 Realizacja: MRSdesign.pl